Preloader Image

HAKKIMIZDA

Neher Prodüksiyon

Neher Prodüksiyon, animasyon sektörünün Türkiye’de yeni yeni gelişmeye başladığı dönemde, animasyon prodüksiyon alanında yaptığı çalışmalar ile adını duyurdu. Kuleli Askeri Lisesi’nin tanıtım filmi ile başlayan bu serüven, bugün İstanbul’un tanıtımına büyük değer katan ”İstanbul Muhafızları” Animasyon filmi ile devam etmektedir. Her bölümü 13 dakika olup, toplamda 52 bölümden oluşan, İstanbul Muhafızları, 2016 yılında TRT Çocuk kanalında yayına girmiştir.

2014 yılında “TÜRKLER BELGESELİ” projesinde dramatize sahnelerin çekimi ile ilk büyük ölçekli çalışmasını yapmıştır. 2015 yılı içerisinde ikincisi çekilen “TÜRKLER 2” belgeselinin animasyon, modelleme kısımları NEHER ekibinin özverili çalışmaları ile tamamlanmıştır. 2016 yılında Kültür Bakanlığı’nca da desteklenen “Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu” adlı animasyon sinema filmini yapmıştır. Film Mart 2017’de vizyona girmiştir.

TRT World kanalında yayınlanmakta olan “A Day With ….” adlı belgeselin post prodüksiyonunda yer almıştır. Yine TRT Belgesel kanalında yayınlanmakta olan “Yüzler” ve “Buna Değer” adlı belgesellerin de post prodüksiyonunda yer almıştır. 2017 yılı temmuz ayında çekimlerine başlanan, “İstanbul Muhafızları” adlı çizgi dizinin sinemaya uyarlaması olan “İstanbul Muhafızları Ab-ı Hayat Çeşmesi” adlı yarı animasyon yarı gerçek çekim, sinema filmini yapmaktadır. “İstanbul Muhafızları Ab-ı Hayat Çeşmesi” sinema filmi Eylül 2018’de vizyona girecektir. TRT Çocuk kanalında yayınlanmış olan “Cille” ve “Nane ile Limon” adlı çizgi dizilerin yayına hazırlanmasında önemli bir rol almıştır.

2015 yılında Türkiye’nin onur konuğu olarak yer aldığı Cannes Uluslararası Medya ve Eğlence Fuarı olan MIPCOM’a katılmıştır. 2017 yılında ise Katılımcı firma olarak aynı fuarda yer alacaktır.

NEHER; Gerek animasyon gerekse Prodüksiyon alanında birçok sektörel firmanın çözüm ortağı olmuş, projelerde ciddi etkide ve katkıda bulunmuştur.

Başarıları birlikte Paylaşmak temennisi ile…
Neher Prodüksiyon & Animasyon